Başakşehir Buz Lazer Epilasyon Başakşehir Bayan Kuaför, Güzellik Merkezi

Başakşehir Buz Lazer Epilasyon

Lazer teknolojisi kılların köklerine kadar ulaşıp, yok etme özelliği sayesinde kalıcı bir çözümdür. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için hem kadınlar hem de artık erkekler tarafından tercih edilen bir epilasyon yöntemidir.

Tüylerden kurtulmak için başvurulacak ağda, sir, traş gibi yöntemler asla kalıcı çözümler olmadığı gibi bazıları tüylerin daha da artmasına ve güçlenmesine sebep olabilir. Lazer epilasyonda asla cilde zarar verilmesi gibi bir risk söz konusu değildir. Lazer epilasyon kıl kökünü ısı ile yok ettiği için kılların tekrar canlanması önlenmiş olur.

Artık lazer epilasyon teknolojisi gittikçe ilerlediğinden lazer epilasyon cihazları kesinlikle yanma, acı gibi riskler taşımaz. Bugün epilasyon için en çok tercih edilen ve en güvenilir, en sağlıklı yöntemdir. Lazer epilasyon yöntemi ile kıl kökü ortalama 6 ila 8 seansta kalıcı olarak yok edilir. Lazer epilasyon konusunda daha fazla bilgi almak, lazer epilasyon fiyatları ve lazer epilasyon kampanya bilgilerini öğrenmek için lütfen bizlerle irtibata geçiniz.

Lazer Epilasyon için Genel Bilgiler

  • Düzenli bir şekilde devam eden ortalama 6-8 seansta kıl kökleri tamamen kalıcı olarak yok edilir.
  • Seansların birbirleri arasında 4 ila 6 hafta olmalıdır.
  • Açık renkli tüylerde etkili olmaz.
  • Seans aralarındaki haftalarda jilet, ağda v.s. herhangi bir yöntemle tüyler alınmamalıdır.
  • Seans tamamlandıktan sonraki 15-21 günlük süreçte tüyler dökülmeye başlar. Bu dönemde vücuda kese uygulanması dökülmeyi kolaylaştıracak ayrıca batık, kıl dönmesi gibi sorunları önleyecektir.

Hangi Durumlarda Lazer Epilasyon Yapılamaz?

  • Gebelik süresince lazer epilasyon uygulanamaz.
  • Kalp pili olan hastalarda lazer epilasyon yapılmamalıdır.
  • Diş teli olan bir hastada yüz bölgesinde yapılamaz.
  • Yüzde bulunan aknelerin tedavi edilmesinde kullanılan antibiyotik tedavisi sürecinden 6 ay sonra yaptırılabilir.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyondan en az 1 ay önce epilasyon yapılacak olan bölgede kılları köklerinden alacak şekilde yöntemlerden kaçınmak gerekir. Kesinlikle ağda, sır, epilatör ya da cımbız gibi ürünlerle kıllar köklerinden alınmamalıdır. Lazer epilasyon öncesi, esnası ve sonrasında olmak üzere güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tüm cilt tedavileri ve kullanılan ilaçlar konusunda ise uzman hekimlere danışılmalıdır.
Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon uygulaması sonrası rahatlatıcı ve size tavsiye edilen kremlerden uygulamanız hem cildinize iyi gelecek hem de epilasyon sonrası onarıcı bir etki gösterecektir. Kıl köklerini besleyecek yağlı kremlerden kaçınılmalıdır. İlk 24 saat epilasyon yapılan bölgeye sıcak su teması yapılmamalı birkaç saat boyunca ise suyla hiç temas edilmemelidir. İlk 15-20 gün kesinlikle güneş banyosu ve solaryum uygulanmamalıdır.

LAZER EPİLASYON TEKNİKLERİ

BUZ LAZER

Buz lazer epilasyon tekniği ile cillte derin bölgelere inilebilmektedir. Kıl köklerinin derinde olduğu durumlarda ve uygulamanın zor olduğu düşünülen koyu renkli tenlerde, açık renkli kıllarda çok etkili sonuçlar veren Buz Lazer Epilasyon yöntemiyle güvenle güzel sonuçlar alabilirsiniz.

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf olan bir elektrik akımı ile yok edilmesi yöntemidir. İğneli epilasyon uygulaması yumuşak iğneler aracılığıyla kıl köklerinin yapısına uygun olan kalınlıktaki iğnelerle yapılır. Eğer bir lazer epilasyondan sonuç alınamadıysa iğneli epilasyon yöntemi ile tüy rengi ne olursa olsun mutlaka sonuç alınır. Seans sayısı ise kişinin kıl yapısına ve ten rengine bağlı olarak değişmektedir.
İğneli epilasyonda iğneler mutlaka kişiye özel olarak açılmalı ve steril olmalıdır. Uzmanlarca yapılmalı ve tüm sağlık koşullarının sağlandığı bir ortamda uygulanmalıdır.
Lazer Epilasyon İstanbul

İstanbul lazer epilasyon konusunda rekabetin ve seçeneğin çok fazla olduğu bir şehir. Fakat Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan birçok kötü uygulama yapan güzellik merkezi ile de karşılaşılabilir. Bu tip yanlış uygulamaların tespit edilmesi halinde güzellik merkezi ceza alabileceğinden lazer epilasyon uygulamanız yarıda kalabilir. Bu sebeple lazer epilasyon istanbul güzellik merkezlerinde değil özellikle sağlık bakanlığının onay verdiği merkezlerde muhakkak bir uzman gözetiminde yapılmalıdır. Lazer Epilasyon Başakşehir dediğinizde aklınıza gelebilecek en güvenilir tercih EMEL ACAR Beauty.

TIKLA ARA
WhatsApp